2014-26-07 Lipno závodní sešn

Dva dny před víkendem to s větrem vypadá bledě, ale v pátek přeci jen se objevuje zelený flek (5m.s)v jižních Čechách. Volám Ywoshovi11 na Lipno jak to tam vypadá s JV a dostáváme motivační odpověd, že prej JV supr směr. V pátek v noci ještě píšu s Poldou kam vyrazit a v sobotu ránu dle Ywoše instrukcí už jedem směr Dolní Vltavice. Po příjezdu k pláži, ale koukáme na vodu, na břehu 0m.s a směr neurčitý. V ten moment, ale vypluje ze zátoky žlutá plachetka, ze které nám Ywo hlásí, že vzadu na hladině dobrej stabilní vítr a kdyby něco tak nám udělá rescue.

Koukám z pláže na protější břeh všude samej les, podél břehu nekonečná travnatá pláž a vpravo naproti krásná písečná,…. Tam bych mohl dojet přinejhorším si říkám a jdu na to. Kdyby to nevyšlo tak bych musel cca 10km pěšky lesem J…to snad nenastane J. Nafoukneme Edge 19 na dlouhejch šnůrách a s 92l rejsem si říkám, že to když tak to nějak odsedím. Před výjezdem do sebe naleju ještě 2l vody a po bleskovém startu při poryvu, který na chvilku přišel až ke břehu, mizím po větru nevím kam. Offshore vítr je poměrně nestabilní, ale prkno plave, dá se na něm komforně stát i když nejsem ve skluzu, jen s moji vahou mohu jet pouze lehce po větru.. Cca 400m od břehu zjišťuju, že všude kam se podívám je samá plachetnice s roztečí 10m a já mířím neúprosně do této závodní lajny (souvislý trojřad plachetnic od nevidím do nevidím snad 300lodí). Zpočátku mi mávají na pozdrav a smějí se. Když jim ale začnu mávat já jenže kitem nad stožáry, tak začnou křičet a ukazují až jedu pryč, proti větru.. Volám…. že to nejde!! a modlím se, abych nezamotal kite do jejich stěžně, nebo jim nepoložil lajny přes cestu. Je vidět že, jachtaři moc nepočítají s tím, že nemám možností jak ovlivnit významně směr jízdy.

Naštěstí jakmile podjedu poslední loďku a dostanu se na volnou plochu, odpadne psychický blok a prkno se začne krásně rozjíždět do plného skluzu. Za chvilku už beru za depower a valím plnou rychlostí do 4km vzdálené Hruštice. Jedu stejnou lajnu jako závodníci na plachetkách a díky nim krásně vnímám rychlost jak prkno sviští po hladině. Jachtaři zas mávají a ja sem zas hepy. Je to zde takový snowkiting na vodě. Projet tuto obrovskou vodní plochu nahoru dolu je pro mě zas něco nového skvělého. CCa 1,5h jezdím nahoru dolu tam a zpět a když mě bolí noha tak to vezmu na pláž u přívozu naproti Dolní Vltavici s tím, že snad bráchu napadne tam nějak přijet.

Telepatická komunikace funguje bezvadně a za pár okamžiků doráží Ywosh na žlutém blesku (plachetka Quick) a v závěsu brácha přívozem. Navíc doráží po vodě Polda s RRD Rapidou a Honza s AllForKites pěšky po břehu. Rázem je z toho slušná kajtová seance, kde se střídáme s bráchou na E19ce a kterou dotváří idylická vyhlídka na vodní hladinou s parádní Ivošovou žlutou plachetkou v popředí. Připadám si jak v karibiku J J. Ivo i se zlomenou nožkou dá také pár jízd ale prý to nedoporučuje.. J.. Pak už jen vítr zesiluje až do večera a cca v 19h je den zakončen pěkným lijákem, ale to už sedíme v baru v hotelu Racek s Ivem na pivu s tatarákem J…

Report jsem sepsal ze skvělého pocitu co z Lipna mám a pokud se někdo chystá pořídit rejsboard tak spot Lipno vřele doporučuju .

Větru zdar

This entry was posted in CESKA REPUBLIKA, KITESURFING, Lipno. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.