2014-08-09 BigDay víkend Berzdorfer see

Léto, teplo slunce co víc si přát a když k tomu si ještě lze zakitovat je to hned BigDay

. Před víkendem tedy kontroluju BigDayAlert.ch, ten prozradí na jaké místo se zaměřit plus prověřím předpověď na windguru.cz obzvlášť v detailních předpovědích WRF-3 a z jistotou pak vypadává spot kam vyrazit. Předpověď tentokrát luxusní 31C + slunce a vítr oba dny 6-8m.s na Berzdorfer. Vypadá to na nejlepší den sezóny!!
Cestou z práce obvolávám kámoše, přeci jen sdílená radost…:)… Ještě pátek večer balíme auto, chceme být v 9h u vody a nastavuju budík na 7h. Cesta z prahy je cca 1,5h, radost mi nově zlepšuje čerstvě otevřená rychlostní silnice za Chrastavou směr na Hrádek nad Nisou, cesta je zas o dost pohodlnější.
Na spotu jsme skoro jako první, dřív přijel jen germán, který na parkovišti s megakaravanem zabral 10 parkovacích míst a dalších 5 detašoval jako výběh pro ke dveřím uvázané vlčáky. Zpočátku vůbec nefouká, total zrcadlo a tak obhlížíme spot a studujeme novou ceduli surfstrand s piktogramem škrtnutého kitera. Nově vzniklou situaci konfrontujeme s mapkou areálu, co nafasoval Kuba u vjezdu a tam je kitebeach nakreslená na docela pěkné travnaté pozici ale o 500m pěšky/kole/inlinech dále.. No nafukujeme teda kity, kde jsme a zanedlouho přijíždí policie.. ajaj.. Naštěstí ale, jen pokecaj s lokálama a spokojený odjedou.. zatím tedy dobrý…
Vítr v plné síle zapnou z 0m.s na 8m.s přesně v 10:00 a na vodu se vrháme úplně všichni: my s Jakubem 2x Edge 19kou, ale jezdí i ostatní na 10/13kach…Voda je teplá jen na plavky a fouká luxusní vítr na twintip, ten vydrží cca 2h = freestyle sešn :).. Vítr postupně polevuje na krásných 6m.s megastabil a na už tak hodně prázdné vodě zanechává všechny s větším kitem.
Na vodě je zrovna brácha s E19kou na RRD Rapida raceboardu a koukám, jak mizí daleko proti větru. Beru Edge 13/2015 a Rejsboard Gaastra JET a jedu za ním. Víceméně na 2x jsem 500m proti větru a už valíme spolu zleva napravo 2km šlák. Skvělý pocit letět po rovné hladině ve slabém větru v poměru neskutečnou rychlostí. My spíše namísto závodění jedem co nejblíž vedle sebe a synchronně objíždíme statické bójky (surfaře a plachetnice) které sotva znatelnou rychlosti jedou-nejedou a jsou perfektní bod na otočení halzy. Vítr během dne ještě zesiluje a polevuje a tak jen prohazujeme twintip za rejsboard a za celý den najezdíme cca 7h.
Chtěl bych se podělit o skvělý pocit z Edge13/2015 vlastností pro Race.. Kite, reaguje velmi/velmi rychle a rozmydlit prkno do skluzu jde i ve velmi slabém větru. Nakonec jsem byl i rád že tak málo fouká a užíval si nástup do skluzu v nepoměrně slabém větru, ve kterém normálně jezdím jen s 19kou a jízdu s prknem vykloněným lehce na závětrnou stranu jak na katamaránu. Další věc je lift (zvedání) při transitionu, pro rejs je vyladěn k dokonalosti a rolltack (otočka proti větru) mi najednou šla skoro každá druhá (teda zatím jen na 1stranu) ale šla 
Večer zcela KO, jsme zregenerovali na Mácháči na párty do 5h do rána po které v 8h zase vyrážíme na 1h vzdálený Berzdorf. Tentokrát je předpověď ještě lepší a tak si ji nechceme nechat ujít.
V neděli fouká JV. tzn. směr od ilegální kitebeche, na které jsme byli včera, proto nazouváme inliny a jedeme cca 1km po krásné cyklostezce na protější břeh s kitem na zádech. Zde je o poznání méně lidí, jen pár nudistů se valí v trávě jinak je to tu mnohem hezčí. Nevýhodou je snad jen že úplně u břehu fouká o 2m.s méně takže je potřeba trochu 20m dragovat a nebo to napálit podle břehu a u pilonů pro budoucí přístav už fouká vítr v plné síle a tam si nastoupat. Na inlinech jde dojet tímto způsobem kamkoliv a mohl by být zážitek na twitipu si takto dát upwind na bruslích a downwind na kitu.
Vítr v neděli foukal od 12h zpočátku na E19+twintip, postupně přehazujeme na flyrace a pak na rejsboard.. Projezdili jsme cca 5h za dokonalého počasí.. Rejsově to byl BigBigBig day.
P.S.
Prosím chtěl bych apelovat na rozumné zhodnocení svých schopností. V sobotu se rozhodl jeden chlapík učit kitovat na pláži u Gorlitz (northstrand), přičemž dvakrát tam poslal kite plnou rychlostí do kiteloopa cca 1m nad zem přeplněnou dětma. Skoro se mi zastavilo srdce, když jsem to viděl, asi proto, že na vím co taková lajna umí. Na pokusy je v severní část jezera nekonečná travnatá pláž, kde jsou v ohrožení maximálně jednotky postarších nudistů. Pár kroků za záchranu života německo-polských dětí stojí.


“2BigDny na Berzdorferu..report na http://www.snowkiting.cz/Clanky/v/2014-08-09-dva-BigDays-nedaleko-Prahy”

From 2014-08-09 Berzdorfer BigDay víkend, posted by Stepan Simik on 8/11/2014 (27 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


This entry was posted in Bersdorfersee, KITESURFING, WORLD. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.