30.9 – 4m.s Louvind pojezd s Edge 19 & raceboardem

 

V pátek dostávam SMS od Ywoshe, že se rýsuje dobrá neděle azuro a dobrej vítr na Eurosee.
Jak napsal tak se i stalo. Je neděle vítr opravdu krásně pofukuje, je i nádherně modrá obloha, ale problém je že je stašná kosa.

V 6C na větru si nedovedu představit, že bych lezl do vody, prsty mě zzzebou i když je nemám namočený do vody.. Zůstáváme tedy doma (vyměkli sme). Jenže ve 12h začne být 16C a na slunci je hodně přes dvacet + vítr fouká čím dál víc.. Nejbližší jezero je z prahy-východ směrem na sever a tak rychloakcenakládáme auto a jedem.. Cestou po dálnici lomcuje vítr autem a vypadá to na big big day.. O nadšení nás mohl po příjezdu připravit pohled na hladinu Mácháče, který je utopený v lese a mezi kopcema. Naštěstí ale štěstí přeje připraveným a na 19Edge + RRD Rapida jsou 4m.s ideální podmínky. Navíc hladina je totalně rovná + je neskutečně krásné počasi. S raceboardem projíždíme celé jezero jak na jachtě s tím rozdílem že toto jede asi 5x rychlejc..
Celé odpoledne se střídáme s bráchou a lítáme až do západu slunce.. Celkově to hodnotím jako bigbig day pro fakt krásný počasí.

This entry was posted in BIG DAY, CESKA REPUBLIKA, KITESURFING, Machovo Jezero. Bookmark the permalink.

2 Responses to 30.9 – 4m.s Louvind pojezd s Edge 19 & raceboardem

 1. Hulin says:

  Cau kluci, krasny video:)! Jaka je ta E19″ ? Dalo by se to jezdit v zime na snehu? Mam zatim jen E15 a moooc me to bavi s lyzema.. ,na vode mam radsi ws-slalom, protoze se porad s nekym honim:).. Filip mi ted nabizi E19 za vyprodej”, ale trosku se bojim toho hovadka, kdyz prifoukne abych nekam neodlit:/.. Zlomenou panev uz jsem mel:€.. Komory na snehu uz nejezdim, vadil mi malej rozsah a stalé rozmotavani :€ dik za radu cau Hulín..(jednou jsme se videli na Milicine-skakali jsme pres krovi vzadu na kopci:)

  • admin says:

   Ahoj
   Pamatuji si tě Maritne :), lítali jste přes přes stromy na Miličíně když foukalo asi 12m.s a bylo asi jen 10cm tvrdého..=HC Max! :)) Rozumím asi tvé disciplíně..i když na sněhu se raději držím v menší výšce (nejlépe na zemi když je led :))
   Jak se ptáš tak s E19 kou se silného větru vůbec bát nemusíš.. Samo že když bude foukat 8m.s tak ji bych ji nenafukoval, ale kdyz začneš ve 3m.s a přitne na 12m.s tak (minimálně na vodě) s ní dokážu držet krok i když ostatní maj 10ku.. Jen to litá pak velmi velmi vysoko a dlouho tak bacha :).
   Právě poryvy jsou to nejlepší co zvládá, jezdil jsem i na FS21 což na sněhu fungovalo skvěle, ale jakmile přifouklo nebo byly poryvy tak bylo dost zle..(hlavně na vodě v ČR není nikdy vítr moc stabilní)
   Na sněhu s tímto kitem jezdí YwoshOneTeen http://www.snowkiting.cz/Clanky/recenze-vybaveni/v/OZONE-EDGE-19m-NOVINKA-SEZONY-2013-
   delal na ni i clanek, muzes mu zkusit zavolat.. Ja na snehu davam prednost komore :)..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.